Skytender pracuje v noci

31.01.2013

    Již brzo budou možná letušky a stevardi světových leteckých společností při dlouhých nočních transatlantických letech klidně spát. V jejich kabině se totiž nebude neustále ozývat bzučák z kabiny cestujících, dožadujících se donesení kávy či limonády. A kdo je osvobodí od neustálého nočního pobíhání do kabin cestujících a zpět? Onen zázrak se jmenuje Skytender.

    Německá firma SkyMax z Isernhagenu totiž dokončila provozní zkoušky a certifikaci prvního perfektně pracujícího velkého nápojového automatu, určeného na paluby dopravních letadel. Zajímavé je, že jeho ostré provozní zkoušky probíhaly také na palubě letounů letecké společnosti WDL Aviation při letech z Koln am Rhein do Palma di Mallorca. Její pasažéři byli pochopitelně maximálně spokojeni s neuvěřitelnou nabídkou 235 různých nápojů sto různých chutí. Nutno navíc dodat, že si pochopitelně všechny nápoje mohli libovolně míchat se sirupem a vodou, které jsou součástí skvělého automatu také. Po zmáčknutí příslušného tlačítka na displeji ovšem pasažéři mají i volbu, zda chtějí teplý či studený nápoj. Podle chuti si ovšem mohou dát i rajčatovou šťávu, pivo či víno.

    Pro letušky je ovšem nejzajímavější to, že díky Skytenderu z palub letounů definitivně zmizí „kopy“ různých prázdných lahví či balení všemožných nápojů, které vždy ke konci letu na palubách strojů značně překážely. Díky automatu jim definitivně zmizí i málo oblíbená činnost- umývání mnoha hrnků od kávy teplou vodou. Že z vnitřních prostor letounů definitivně zmizí automaty na kávu a horkou vodu, jistě není nutné zdůrazňovat. Pasažéři všech světových leteckých společností se tedy mohou těšit. (Ti, kdo se chtějí s přednostmi Skytenderu seznámit již nyní, mohou si jej „naostro“ vyzkoušet na německé výstavě Aircraft Interiors Expo v hale B2 u stánku 2D51).


--
Pramen
Skytender wird kommerziell eingesetzt
Mgr. Zdeněk Procházka
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka