Poptávka po osobní letecké přepravě loni stoupla o pět procent

31.01.2013

    Ženeva 31. ledna (ČTK) - Celosvětová poptávka po osobní letecké přepravě v loňském roce stoupla o 5,3 procenta. Tempo jejího růstu tak mírně zpomalilo z 5,9 procenta v předchozím roce. Uvedlo to dnes Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA). Dodalo, že v letošním roce čeká další zpomalení růstu na 4,5 procenta.

    "Poptávka po osobní přepravě loni výrazně stoupla navzdory špatným zprávám o ekonomice," uvedl šéf sdružení Tony Tyler. Poptávka po nákladní letecké přepravě se loni snížila o 1,5 procenta kvůli poklesu světového obchodu. V letošním roce však IATA počítá s jejím oživením, napsala agentura Reuters.

    Evropské aerolinky loni podle sdružení zvýšily mezinárodní osobní přepravu o 5,3 procenta. Tempo růstu nicméně výrazně zpomalilo z 9,5 procenta v předchozím roce.

    "Do roku 2013 vstupujeme s opatrným optimismem. Podnikatelská důvěra je na vzestupu. Situace v eurozóně je stabilnější než před rokem a Spojené státy odvrátily fiskální útes," uvedl Tyler. "Přetrvávají však významné problémy. Konec vysokých cen pohonných hmot není na dohled," dodal.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka