Ruské úřady pozastavily licenci Red Wings, aerolinky prý končí

02.02.2013

    Moskva 1. února (ČTK) - Ruská federální agentura Rosaviacija se rozhodla s platností od 4. února pozastavit licenci společnosti Red Wings, jejíž letoun koncem prosince havaroval v Moskvě. Pravidelné lety budou podle vedení Red Wings ukončeny v neděli 3. února večer. Majitel společnosti Alexandr Lebeděv oznámil, že Red Wings už svou činnost nehodlá obnovit.
 
    Podle prohlášení agentury Rosaviacija pozastavení licence přímo nesouvisí s havárií z 29. prosince na letišti Vnukovo, při níž zahynulo pět lidí. Následná kontrola ale prokázala "podstatné závady v organizaci letového provozu, v technické obsluze letounů a v přípravě pilotů". Tyto problémy mají podle kontrolorů "systémový charakter".

    Vedení Red Wings bylo podle ruských úřadů už během loňského roku opakovaně upozorňováno na existující nedostatky, ale nevynaložilo potřebné úsilí k jejich odstranění.

    "To velmi negativně ovlivnilo bezpečnost letů a přímo ohrožovalo život a zdraví cestujících," uvedla Rosaviacija. Dodala, že společnost Red Wings nemá ani dostatek finančních prostředků k provozování svých služeb.

    Miliardář Alexandr Lebeděv, jemuž Red Wings patří, ruské agentuře RIA Novosti řekl, že činnost své firmy obnovit nehodlá, i kdyby jí úřady licenci vrátily. Pronajaté letouny Lebeděv vrátí leasingové společnosti Iljušin finance.

    Red Wings užívala osm letadel Tu-204 včetně stroje, který havaroval ve Vnukovu kvůli poruše zpětného chodu užívaného při brzdění. Havárii, která se stala po technickém přeletu z Pardubic, přežili tři z osmi členů posádky.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka