AMR chce od bankrotového soudu delší dobu na restrukturalizaci

02.02.2013

    Dallas (USA) 2. února (ČTK) - Americká letecká společnosti AMR Corp. požádala bankrotového soudce, aby jí prodloužil období pro dokončení plánované restrukturalizaci v režimu bankrotové ochrany až do 15. dubna. Původně měla mateřská firma aerolinek American Airlines dokončit reorganizaci do 11. března. Informovala o tom agentura Reuters.

    AMR požádala o ochranu před věřiteli v listopadu 2011, když za předchozí dekádu ztratila více než deset miliard USD, a od té doby se snaží vrátit k ziskovosti prostřednictvím snižování nákladů a rušení ztrátových linek. Za celý loňský rok firma vykázala ztrátu 1,9 miliardy USD, hlavně kvůli nákladům na restrukturalizaci. Bez těchto nákladů by ztráta činila 130 milionů USD, což představuje proti roku 2011 zlepšení o 932 milionů USD.

    AMR nyní podle informovaných zdrojů jedná o závěrečných detailech možné fúze s americkou společností US Airways Group. American Airlines jsou nyní podle počtu cestujících třetí největší leteckou společností v USA a US Airways pátou. Při spojení by vznikla společnost, která by byla zhruba stejně velká jako největší světové aerolinie United Airlines.

    "American učinily výrazný pokrok v restrukturalizaci," uvedl mluvčí aerolinek Sean Collins v prohlášení pro agenturu Reuters. "Tato práce sice pokračuje dobře, ale chce to čas, a American a výbor nezajištěných věřitelů věří, že navržené prodloužení do 15. dubna 2013 je přiměřené k tomu, aby tento proces mohl pokračovat řádným a efektivním způsobem," dodal.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka