Sedačka si vás pamatuje

03.02.2013

    Sezení cestujících ve zdánlivě pohodlných sedačkách mezikontinentálních letounů se při letech, trvajících mnoho hodin, může postupně změnit v utrpení. Již brzy tomu tak ale nebude.

    Experti z kalifornské firmy Supracor, zabývající se konstrukcí nových pasažérských sedaček totiž vyvinuli jejich nový, zcela revoluční potahový materiál. Má neobvyklou strukturu,podobnou plástvi medu a po usednutí pasažéra do sedačky se okamžitě perfektně přizpůsobí všem anatomickým zvláštnostem pasažérova těla.

    Nejdůležitější ovšem je, že díky novému neobvyklému materiálu pasažér, který z různých důvodů křeslo na chvíli opustil, posléze usedá do již známého „domácího křesla“ z materiálu, nazvaného Stimulit. Paměť sedačky díky tzv. Memory - Effektu opět křeslo vytvaruje podle jeho anatomie. Díky novému neobvyklému materiálu, vytvořenému v souladu s konstrukční filozofií Total Pressure Management se v neobyčejném mikroklimatu svého křesla může i při dlouhých letech před oceán cítit výborně. Zmínka, že nový materiál je opatřen účinnými vzduchovými průduchy, má antialergenní a antibakteriální vlastnosti a je nehořlavý, se už zdánlivě může zdát poněkud nadbytečná.


-
Pramen
Wabenmaterial mit Memory-Effekt
Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka