Letecké mechaniky letos čeká propouštění

04.02.2013

    Praha 4. února (ČTK) - Bývalá dceřiná společnost Českých aerolinií, Czech Airlines Technichs, zajišťující servis a opravy dopravních letadel, propustí v letošním roce desítky leteckých mechaniků. První vlna, zhruba dvacítka mechaniků, dostala z Czech Airlines Technics výpověď k 1. únoru. ČTK to řekl předseda Odborové organizace leteckých mechaniků Jiří Kopinec.

    Podle Michaely Lagronové, mluvčí Českého Aeroholdingu, jehož součástí jsou i Czech Airlines Technics, budou v průběhu roku propuštěny další desítky zaměstnanců. Důvodem je restrukturalizace společnosti související s předchozím omezováním kapacit bývalé mateřské firmy leteckých techniků - Českých aerolinií. ČSA Technics v současnosti zaměstnávají zhruba 800 lidí včetně úředníků a dalších zaměstnanců. Mechaniků, kteří se přímo starají o technický stav letadel, je zhruba 450 až 500.

    Letečtí technici zatím nemají s vedením společnosti dohodnuté podmínky kolektivní smlouvy. Přesto podle Kopince dostali odcházející technici větší odstupné, než jaké jim zaručuje zákoník práce. Czech Airlines Technics podle výroční zprávy vytvořily v roce 2011 zisk 4,3 milionu korun po předchozí ztrátě 44 milionů korun v roce 2010.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka