Bratislavskému letišti loni počtvrté za sebou ubylo cestujících

07.02.2013    Bratislava 6. února (ČTK) - Bratislavskému letišti M. R. Štefánika loni čtvrtý rok po sobě klesl počet odbavených cestujících. Branami největšího slovenského letiště prošlo 1,42 milionu pasažérů, což proti předchozímu roku představuje pokles o 11 procent, informovalo dnes letiště. Nenaplnila se tak dřívější očekávání, že zhoršování výsledků se zastaví.

    Letiště v slovenské metropoli je dlouhodobě ve stínu blízkého vídeňského letiště, které loni zaznamenalo rekordní počet přes 22 milionů odbavených cestujících. Pravidelné linky z Bratislavy nabízelo v uplynulém roce pouze šest leteckých společností, a to do 28 destinací.

    Největší zájem byl tradičně o lety irských nízkonákladových aerolinek Ryanair, které přes Bratislavu přepravily zhruba 875.000 lidí. Proti roku 2011 to představuje pokles o 13 procent.

    V charterové dopravě na bratislavském letišti opět dominoval český Travel Service. Společnost přepravila 291.000 lidí při meziročním poklesu o 7,8 procenta. Objem přepraveného nákladu letišti vzrostl o desetinu na 22.577 tun.

    Pro letošní rok letiště očekává udržení počtu odbavených pasažérů. Přispět k tomu by prý mohlo to, že lidé kvůli nižší koupěschopnosti v regionu dávají přednost nízkonákladovým aerolinkám. Loni letiště dokončilo nový terminál, který zvýšil jeho roční kapacitu na pět milionů cestujících.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka