Emirates SkyCargo v České republice v roce 2012 přepravila náklad o hmotnosti 8,5 milionu kilogramů

07.02.2013

    Společnost Emirates SkyCargo během předchozího roku zaznamenala 30% nárůst hmotnosti přepraveného zboží mezi Českou republikou a Spojenými arabskými emiráty.   
    
    Praha – 7. února 2013: Emirates, jedna z nejrychleji rostoucích leteckých společností, dnes oznámila, že mezi Českou republikou a centrem společnosti – Dubají, v roce 2012 přepravila náklad o hmotnosti neuvěřitelných 8,5 milionu kilogramů. Tento údaj je ve srovnání s loňským rokem o 30 % vyšší a dokazuje, že obchod mezi oběma zeměmi i nadále vzrůstá.

    Znamená to, že společnost Emirates přepravila v roce 2012 mezi Českou republikou a Spojenými arabskými emiráty až 163 000 kilogramů zboží týdně. Tento výsledek je odrazem mezinárodního úspěchu společnosti Emirates SkyCargo, která v minulém roce získala několik mezinárodních ocenění včetně ceny pro mezinárodního dopravce roku (Air Cargo Carrier of the Year) udělovanou v rámci Global Freight Awards.

    Značnou část zboží přepraveného společností Emirates SkyCargo tvoří proslavené české sklo, jež je pravidelně vyváženo na Blízký východ a dále. Je také nejvíce vyváženým zbožím z České republiky, po kterém následují produkty strojírenského průmyslu a součástky pro automobilový průmysl. Naopak nejvíce se do České republiky dováží ovoce, zelenina a čerstvé ryby.

    Jakub Kolář, manažer Emirates SkyCargo pro Českou republiku, řekl: „To, že naše pobočka během minulého roku přepravila náklad o hmotnosti 8,5 milionů kilogramů, je skvělá zpráva pro český byznys i pro náš pražský tým. Meziroční nárůst o 30 % dokazuje silnou poptávku na trhu a doufáme, že bude pokračovat i v roce 2013.“ A dodává: „Náš Emirates SkyCargo tým se snaží zajistit, abychom našim klientům dodávali za jejich peníze nejlepší možné služby a hodnoty. Díky stále se rozšiřující síti linek se cestující i náklad z Česka dostanou do exotických, ale i dalších destinací.“

Emirates SkyCargo nabízí největší nákladní kapacitu – denně na palubě každého letounu mířícího na pražské letiště a z něj přepraví až 29 tun nákladního zboží.


Více informací naleznete na:  www.emirates.com/cz


O Emirates
    Emirates je jedna z nejrychleji rostoucích aerolinií na světě a již získala přes 500 mezinárodních ocenění za svou jedinečnost. Věrnostní program společnosti má po celém světě více než 7 milionů členů. Emirates létá do 126 destinací v 74 zemích a provozuje 190 letadel Airbus a Boeing se širokým trupem a má objednáno 210 dalších v hodnotě více než 62 miliard dolarů. 

--
Zdroj Emirates
Klára Ježková
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka