Emirates rozšiřuje svoji působnost ve střední Evropě

08.02.2013

    VARŠAVA, Polsko – 8. února 2013 – Společnost Emirates ve středu 6. února přistála se svým letounem ve Varšavě a zahájila první pravidelnou linku společnosti do Polska. Linka se stala celkově 129. mezinárodní destinací společnosti.

    Denní linka do Varšavy bude obsluhovaná letounem A330-200. Společnost Emirates je první mezinárodní aerolinkou, která v Polsku začala nabízet lety první třídou. Spojené arabské emiráty jsou již nyní největším blízkovýchodním obchodním partnerem Polska. Vzájemný obchod dosahuje téměř 1 miliardy dirhamů ročně a se zavedením nové linky se očekává další posílení hospodářských vztahů mezi oběma zeměmi.   

Thierry Antinori, výkonný viceprezident společnosti Emirates pro osobní prodej ve světě, a Michał Marzec, ředitel varšavského letiště Frédérica Chopina, hovoří krátce po přistání inauguračního letu se zástupci polských médií.

 

    Vzhledem k důležitosti linky do této destinace se inauguračního letu zúčastnily významné osobnosti: Jeho Výsost šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda a generální ředitel Emirates Airline & Group, Jeho Excelence Mohammed Ibrahim Al Sheibani, generální ředitel Dubai Ruler's Court, Jeho Excelence Sultan bin Saeed Al Mansoori, ministr hospodářství Spojených arabských emirátů, Jeho Excelence Mohammed Ahmed bin Abdul Aziz Al Shehhi, náměstek ministra hospodářství Spojených arabských emirátů, Jeho Excelence Hamed Buamim, generální ředitel dubajské obchodní komory a průmyslu, ambasador Adam Krzymowski, polský velvyslanec ve Spojených arabských emirátech, Adel Al Redha, výkonný viceprezident společnosti Emirates pro inženýrství a operace, Ali Mubarak Al Soori, výkonný viceprezident kanceláře předsedy společnosti Emirates pro facilities  management, zadávání zakázek a logistiku, Thierry Antinori, výkonný viceprezident společnosti Emirates pro osobní prodej ve světě, Boutros Boutros, senior vice prezident pro divizi korporátní komunikace, Richard Jewsbury, senior vice prezident pro Cargo Revenue Optimisation a systémy, spolu s dalšími VIP hosty a delegací zástupců médií ze Spojených arabských emirátů. 

     „Spuštění linky je významnou událostí nejen pro společnost Emirates, ale také pro Polsko. Linka umožní přímé spojení s Polskem turistům i podnikatelům z východní Afriky, Asie a Blízkého východu, povzbudí obchod a podpoří poptávku nejen po našich službách. Nová destinace je součástí naší strategie růstu, protože Varšava je její důležitou součástí,“ řekl Jeho Výsost šejk Ahmed.

Jeho Výsost šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda a generální ředitel Emirates Airline & Group, při setkání s Asimem Mirzou Ali Mohammedem Al Rahmou, velvyslancem Spojených arabských emirátů v Polsku, po přistání inauguračního letu.

 

    Po přistání byla VIP delegace přivítána ambasadorem Asim Mirzou Ali Mohammedem Al Rahmou, velvyslancem Spojených arabských emirátů v Polsku, Michałem Marzecem, ředitelem varšavského letiště Frédérica Chopina, a zástupci místních médií.
 
    „Dnes je opravdu významný den a pro letiště Frédérica Chopina je velkou ctí přivítat letoun společnosti Emirates  na naší dráze,“ řekl Michał Marzec, ředitel varšavského letiště Frédérica Chopina, „přítomnost společnosti Emirates v regionu zvyšuje prestiž a důležitost našeho letiště jako regionálního centra. Pasažéři z Polska a střední Evropy mohou nyní využít přímého spojení do Dubaje a pak dále pokračovat v cestě do Indie, Asie, Austrálie a Afriky.“

    Velké množství polských firem obchodující ve Spojených arabských emirátech je důkazem silných bilaterálních obchodních vztahů mezi oběma zeměmi. Se zavedením nové denní linky z Dubaje se dá očekávat, že obchod mezi oběma ekonomikami exponenciálně poroste, podpořen pohodlným leteckým spojením a zvýšenou informovaností zákazníků.

    „Polsko je zemí se stabilním HDP a  jednou z nejrychleji rostoucích ekonomik v Evropě, a představuje tak ideální výchozí bod pro další rozšiřování našich operací ve východní Evropě. Pronikání na trhy jako Polsko, které jsou v současné době z hlediska mezinárodní obslužnosti spíše zanedbávané, bylo v minulosti klíčovou hnací silou pro náš úspěch. Věříme, že v případě Polska tomu bude také tak,“ dodal Jeho Výsost šejk Ahmed. 

    Zákazníci společnosti Emirates cestující z Varšavy mohou využít skvělých leteckých spojů napříč sítí letecké společnosti Emirates, což podpoří další obchodní a turistické příležitosti pro rostoucí ekonomiku země. K rozvoji obchodu přispěje i Emirates SkyCargo svojí nákladní kapacitou o průměru 210 tun, kterou nová linka každý týden poskytne. Mezi hlavní komodity vyvážené z Polska patří farmaceutické, kosmetické a elektronické produkty. Dovoz naopak tvoří stroje, sportovní potřeby, lékařská a elektrická zařízení a kožené produkty.

    Let společnosti Emirates EK 179 bude odlétat z Dubaje v 7:30 a ve Varšavě přistane v 10:45. Linku bude obsluhovat 237místný letoun Airbus A330-200 nabízející sedadla ve všech třech cestovních třídách. Zpáteční let EK 180 bude z Varšavy odlétat v 13:50 a do Dubaje přiletí ve 22:15 téhož dne.  

    Dochází také k rozšíření výhod pro členy věrnostního programu společnosti Emirates - Skywards. Při odletu z Varšavy budou moci využít nedávno uzavřeného partnerství s aerolinkami easyJet, které umožňuje uplatňovat Skywards míle v rámců letů s easyJetem po Evropě a severní Africe.  

    Společnost Emirates pokračuje v rozšiřování svých linek, minulý týden oznámila, že 3. června bude zahájena linka do Tokia na mezinárodní letiště Haneda. Další linkou, která bude v nejbližší době přidána do letecké sítě společnosti, je linka do Alžíru, jejíž zahájení je naplánováno na 1. března 2013.

--
zdroj Emirates
Klára Ježková
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka