ČSA dostaly svolení ministerstva na otevření pěti linek do Ruska

10.02.2013

    Praha 10. února (ČTK) - České aerolinie dostaly svolení ministerstva dopravy na provozování pěti nových destinací v Rusku. Učinily tak další krok pro zahájení letů mezi Karlovými Vary, Jekatěrinburgem, Permem, Ufou, Rostovem na Donu a Nižným Novgorodem. ČTK to zjistila na internetových stránkách ministerstva dopravy. Do většiny z těchto měst ČSA už létají z Prahy.

    "Stále se nacházíme na začátku procesu," uvedl mluvčí ČSA Daniel Šabík. Dopravce zatím pro některé linky nemá dohodu s ruským dopravcem, což je jedna z podmínek pro získání přepravních práv do Ruské federace. Provozování letů mezi oběma zeměmi má podle platné dohody řadu omezení. Zejména jde o to, že letecké spojení může provozovat vždy jeden dopravce z každé země.

    Zatím tak podle Šabíka není možné uvádět podrobnosti. Jasné je prý pouze to, že pokud ČSA na požadované linky opravdu vstoupí, budou na nich létat letadly Airbus A319 nebo A320.

    Rozvoj letových linek do Ruska a okolního regionu je podle ČSA jedním z pilířů letů pro nadcházející letní sezonu. Podle dřívějšího vyjádření prezidenta ČSA Philippe Moreelse se dopravce na tyto linky zaměřuje především kvůli exkluzivitě vyplývající z omezení pro vstup dalších dopravců, a tedy menší konkurenci než na linkách do evropských zemí, kde podobná omezení neexistují.
 
    V zimním letovém řádu ČSA z Karlových Varů létají do Moskvy, Petrohradu a Samary. Celkem do Ruska a okolních zemí provozují na devět desítek letů týdně.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka