E15: Aero Vodochody loni zvýšil zisk na 260 mil. Kč

10.02.2013

    Odolena Voda (u Prahy) 10. února (ČTK) - Výrobce letadel a leteckých dílů Aero Vodochody loni vydělal o třetinu více než v roce 2011. Podle předběžných údajů činil loňský zisk přes 260 milionů korun, v roce 2011 hospodařila firma se ziskem 174 milionů. Uvedl to dnes server e15.cz. Vyšší než v roce 2011 byly loni i tržby, které vzrostly z 2,2 miliardy na více než 2,8 miliardy korun.

    „Negativně na nás dolehlo odkládání certifikace modernizované verze vrtulníku Sikorsky S-76D, který je a ještě dlouho bude naším nejvýznamnějším výrobním programem,“ uvedl pro deník E15 prezident firmy Ladislav Šimek. Aero dodává americkému výrobci téměř kompletní vrtulníky připravené pro instalaci motoru, převodovky a rotoru.

    Příští roky budou podle Šimka pro Aero úspěšné. Mezi lety 2011 a 2018 chce Aero ztrojnásobit tržby, ještě rychleji poroste zisk. Už letos například přinese první tržby vývoj brazilského vojenského letadla Embraer KC-390.

    Aero Vodochody funguje od roku 1919. V rámci mezinárodních projektů se zaměřuje především na spolupráci s předními leteckými výrobci, jako jsou Boeing, Saab, Sikorsky a další. Nyní v Aeru pracuje kolem 1500 zaměstnanců.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka