American Airlines: prapor vlaje vysoko

10.02.2013

    „Letoun snů“, Dreamliner, o jehož nemalých technických problémech jsem v lednu mnohokrát psali, má stále naději. Alespoň prozatím se ale netýká úspěšného vyřešení nemalých technických problémů.

    V minulých dnech se ukázalo, že prapor odbytu „stroje snů“ vlaje velni vysoko díky jednomu z největších amerických dopravců, Američan Airlines, AA. Po kladném rozsudku amerického soudu, který dostal z finančních obtíží vlastníka AA, společnost AMR, AA následně u výrobce napevno objednaly dalších 42 Dreamlinerů. Flotila těchto strojů pro dlouhé tratě se začne u AA objevovat mezi listopadem 2014 a říjnem 2018. Dvacet strojů má být dodáno ve větší verzi 787-9.

    Americká společnost ovšem výrobce potěší, i pokud jde o zájem o jiné žádané stroje. Má u něj totiž pevné objednávky na 111 B737, rovnou stovku nových 737 MAX a  osmnáct„Triple-Seven“. Pro amerického výrobce jsou ovšem nesporně zajímavé  i opce. Znějí na neuvěřitelných 40 B 737, 60 737MAX, třináct dalších „Triple seven“ a dalších padesát sedm „letounů snů“.

    Zkrátka ale nepřijde ani druhý velký výrobce „airlinerů“ – Airbus. AA u něj totiž již uzavřela pevnou objednávku na celých 130 A 321neo, dodány mají být do roku 2017. Kapitálově opět silné aerolinie se sídlem v Texasu již opět  u obou výrobců patří k předním hráčům na trhu airlinerů.

--
Pramen
American Airlines - Auftraege bei Boeing und Airbus
Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka