Ruslan spolkl Pandury

14.02.2013

    V úterý dvanáctého února na úsvitu v ranním mrazivém počasí napnulo několik příslušníků českého národního podpůrného prvku, NSE, na kábulském mezinárodním letišti zrak i sluch. Spatřili nezaměnitelnou siluetu „drobečka“,

    Antonovu 124 Ruslan, klesající na ranvej.Důvodem napjatě očekávaného příletu čtyřmotorového stroje s ukrajinskou registrací byla..čtyři české obrněná vozidla Pandur. Vzhledem k ukončení činnosti českého Provinčního rekonstrukčního týmu, PRT, v provincii Lógar, již nebude těžká technika v Afganistánu potřebná.

    Ruslan díky šikovnosti českých armádních řidičů „spolkl “ rozměrná a těžká vozidla během pouhé čtvrthodiny. Totéž ostatně již v sobotu devátého února učinil i menší transportní Iljušin 76TD se dvěma obrněnými vozidly IVECO a Toyota. Obrněná a automobilní technika České armády zamířila ze základny KAIA, což je spojenecký kódový název pro kábulské letiště, domů.

--
Pramen
Pandury a dalši technika se vrací domů
Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Doplňující informace

Odpovědět

Datum : 21.02.2013 16:05, Vložil : Mgr. Roman Lukáš

Doplňuji informaci, že KAIA je zkratka (nikoli kódový název) pro kábulské mezinárodní letiště - Kabul International Airport.

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka