Stávka na německých letištích zasáhla desetitisíce cestujících

14.02.2013

 
    Berlín 14. února (ČTK) - Stávka bezpečnostních pracovníků na německých letištích v Hamburku a Düsseldorfu za zvýšení mezd dnes zasáhla desetitisíce cestujících. V Hamburku bylo zrušeno zhruba 90 letů a v Düsseldorfu téměř 190 letů. Informovaly o tom agentury AP a DPA.

    "Terminály jsou přeplněné. Čekací doby jsou několikahodinové," uvedla mluvčí letiště v Hamburku. Odboráři požadují zvýšení mezd o zhruba 30 procent, zatímco zaměstnavatelé nabízejí pouze devítiprocentní nárůst.

    Na pravidelných linkách do České republiky způsobila stávka během dopoledne zhruba hodinové zpoždění u jednoho letu z Hamburku do Prahy. Toto letadlo místo v 10:55 na pražské Ruzyni přistálo ve 12:18. "V Düsseldorfu na linkách do ČR zatím k žádným výrazným zpožděním nedochází," uvedla Marika Janoušková z tiskového oddělení Letiště Václava Havla Praha.

    Stávka se podle ní projevuje zavedením zpomaleného režimu "Go Slow" , který odbavení pasažérů sice umožňuje, ale je pomalejší než obvykle. Obdobnou zdržovací formu protestu zvolili piloti Českých aerolinií, když v roce 2011 upozorňovali na hrozící propouštění ve společnosti. Do dnešní půlnoci je možné, že se ještě nějaké zpoždění vyskytne, dodala Janoušková.

    Podle odborářů zmařili zaměstnavatelé naděje na návrat k jednacímu stolu a zaměstnanci nyní nemají žádnou jinou možnost než stávkovat. Odboráři ve středu pohrozili dalšími stávkami, pokud zaměstnavatelé nepředloží nový mzdový návrh.

Zdroj ČTK
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka