Ukrajinské letadlo narazilo v mlze do meteorologické věže

14.02.2013

    Doněck (Ukrajina) 14. února (ČTK) - Příčinou středeční havárie dopravního letounu An-24 na Ukrajině byla hustá mlha. Stroj s fotbalovými fanoušky na palubě během přistávacího manévru narazil do meteorologické věže, informovaly dnes tamější úřady. Nehoda si vyžádala pět mrtvých.

    "Byla hustá mlha. Stěží jsme viděli na přistávací dráhu nebo spíš jsme ji vůbec neviděli," prohlásil pro televizi Kanál 5 hospitalizovaný kapitán letadla Serhij Melošenko. Podle něj fungovaly motory letadla normálně.

    Podle původních informací totiž za havárii mohla závada na jednom z motorů.

    Letoun, který letěl na lince mezi ukrajinskými městy Oděsou a Doněckem, zavadil o věž levým křídlem a poté narazil pravým křídlem o zem, než se rozpadl na dva kusy, informoval doněcký prokurátor Volodymyr Vyšynskij.

    Podle Jurije Moloda, šéfa společnosti South Airlines, která stroj provozovala, za nehodu může pilot, který neměl za takových podmínek přistávat a měl letět na jiné letiště.
 
    Na palubě letadla byli fotbaloví fanoušci, kteří mířili do Doněcka na osmifinálové utkání Ligy mistrů mezi místním Šachtarem a Borussií Dortmund. Podle záchranářů bylo při havárii dvanáct lidí zraněno. Ostatním se podařilo zničené letadlo opustit ještě dříve, než v něm propukl požár

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka