Airbus v novém letounu A350 nepoužije lithium-iontové baterie

15.02.2013


    Paříž 15. února (ČTK) - Evropský výrobce letadel Airbus nebude u svého nového letadla A350 používat moderní lithium-iontové baterie. Místo toho se vrátí k tradičním nikl-kadmiovým bateriím. Oznámila to dnes firma. Reaguje tak na problémy konkurenčních letadel Boeing 787 Dreamliner související s lithium-iontovými bateriemi.

    Rozhodnutí má podle společnosti zabránit dalším odkladům zahájení dodávek letounu A350. Nový letoun má být konkurentem Dreamlineru. Jeho vývoj a produkce se proti původnímu plánu opožďuje o více než rok a zahájení dodávek se nyní plánuje na druhou polovinu roku 2014.

    Airbus použije lithium-iontové baterie při prvních testech letadla A350, které by měly začít v létě. Před zahájením dodávek zákazníkům je však nahradí nikl-kadmiovými bateriemi, které jsou o něco těžší, napsala agentura Reuters.

    Boeing nyní pracuje na tom, aby objasnil nedávnou sérii závad na nových letounech Dreamliner. Firma zatím dodala leteckým společnostem celkem 50 strojů Dreamliner. Americký Federální úřad pro letectví (FAA) minulý měsíc nařídil zastavení provozu všech těchto letadel kvůli bezpečnostním incidentům souvisejícím s baterií.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka