Provoz na německých letištích opět komplikuje stávka

15.02.2013    Hamburk 15. února (ČTK) - Stávka bezpečnostních pracovníků za zvýšení mezd dnes téměř zcela zastavila letecký provoz na německých letištích v Hamburku a Kolíně nad Rýnem. Informovala o tom agentura DPA. Protest je pokračováním čtvrteční stávky v Hamburku a Düsseldorfu, která zkomplikovala cestování desetitisícům lidí.

    Cestující jsou kvůli stávce nuceni čekat v dlouhých frontách na odbavení. Na hamburském letišti muselo 14 cestujících strávit noc na skládacích lehátkách. V Hamburku byly již ráno zrušeny téměř dvě třetiny dnešních letů a letiště v Kolíně nad Rýnem zatím zrušilo přibližně polovinu letů.

    Do Česka kvůli stávce přiletěl jeden let Českých aerolinií z Hamburku s pětačtyřicetiminutovým zpožděním. Na místo v 10:55 dosedlo letadlo na pražském Letišti Václava Havla v 11:40. Další komplikaci podle Mariky Janouškové z tiskového odboru pražského letiště musela řešit nízkonákladová společnost Germanwings, která raději přeložila let z Kolína nad Rýnem na náhradní letiště v Dortmundu. Tento spoj poté do Česka dorazil včas.

    Konec stávky v Německu je podle informací pražského letiště stanovený na dnešní půlnoc, nelze tak vyloučit případné další komplikace v leteckém provozu, dodala Janoušková.

    Odboráři požadují zvýšení mezd o zhruba 30 procent, zatímco zaměstnavatelé nabízejí pouze devítiprocentní nárůst. Podle odborářů zmařili zaměstnavatelé naděje na návrat k jednacímu stolu a zaměstnanci nyní nemají žádnou jinou možnost než stávkovat.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka