Superjet letí daleko

17.02.2013

    Další významný rozvojový impuls dostal dvanáctého února program úspěšného malého dopravního stroje Suchoj 100 Superjet. Ve zmíněný den uskutečnil první let stroj výrobního čísla MSN95032, který je prvním prototypem verze LR, Long Range.

    S výrobou prvních sériových strojů se počítá po ukončení intenzivních čtyřměsíčních továrních zkoušek. Nelze pochybovat, že o stroje s dlouhým doletem bude od zahájení sériových dodávek v roce 2014 mezi různými provozovateli stejně velký zájem jako o již stávající verzi. Nová verze „stovky“ jim totiž ve srovnání s dosavadním letounem, jehož dolet je již teď zajímavých 3048 kilometrů, nabídne na letoun své kategorie neuvěřitelný dolet 4578 kilometrů.

    Přelety Atlantiku se tedy pro malý airliner mohou stát běžnou činností. Jedinou podmínkou je, aby uživatelé LR měli k dispozici ranvej o délce 2052 metrů. Tuto délku LR potřebuje ke startu.

--
Pramen
Suchoi Superjet 100 Long Range Erstflug
Mgr.Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka