Zaměstnanci španělských aerolinií Iberia zahájili vlnu stávek

18.02.2013

    
    Madrid 18. února (ČTK) - Zaměstnanci španělské letecké společnosti Iberia dnes zahájili první ze tří plánovaných pětidenních stávek, kterými chtějí protestovat proti propouštění a snižování mezd. Do práce až do pátku nepřijde pozemní ani letecký personál. Aerolinie kvůli tomu zrušily na 1200 letů. Jen během dneška nevyletí 236 spojů.

    Stávka se dotkne nejen samotné Iberie, ale také jejích dceřiných společností jako jsou Vueling, Air Nostrum a Iberia Express. Na plánované spoje do České republiky ale nebude mít vliv. Podle informací od dopravců by během dneška měly do Prahy dorazit všechny spoje Iberie a Vuelingu z Barcelony a Madridu, řekla ČTK mluvčí Letiště Václava Havla Praha Eva Krejčí. Zároveň ale cestujícím doporučila, aby pozorně sledovali internetové stránky letiště kvůli aktuálním informacím o stavu letů.

    Odbory, které zastupují většinu zaměstnanců kromě pilotů, stávky ohlásily začátkem února poté, co se nedohodly s vedením společnosti ohledně snižování počtu zaměstnanců. Iberia plánuje zrušit asi 3800 z celkových 20.000 pracovních míst.

    Pokud se odboráři s aeroliniemi neshodnou, budou zaměstnanci dvakrát stávkovat ještě v následujících týdnech. Další pětidenní stávky mají začít 4. a 18. března.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka