Ztráta provozovatele letiště Heathrow loni výrazně klesla

19.02.2013

    Londýn 18. února (ČTK) - Provozovatel londýnské mezinárodní letiště Heathrow loni snížil čistou ztrátu na 40,9 milionu liber (1,2 miliardy Kč) z předloňských 191,5 milionu liber. Oznámil to dnes firma Heathrow Ltd. a potvrdila dřívější údaje, že londýnské letiště Heathrow loni odbavilo rekordních 70 milionů cestujících.

    Bez zahrnutí úroků, odpisů a daní se zisk firmy zvýšil o 11,6 procenta na 1,26 miliardy liber díky zvýšení poplatků, které platí aerolinky za využívání letišť. Příjmy v roce, kdy Londýn pořádal olympijské hry, stouply o osm procent na 2,46 miliardy liber.

    Celkem se uskutečnilo z a na letiště Heathrow 471.391 letů, což je těsně pod jeho absolutní kapacitou 480.000 letů. Majitel letiště varoval, že Heathrow je již blízko své plné kapacity a pokud Británie nepřistoupí k jeho rozšíření, letiště neobstojí v konkurenci. Heathrow je nyní nejvytíženějším letištěm v Evropě. Firma doufala ve výstavbu třetí vzletové dráhy, avšak plán byl zatím pozastaven kvůli silnému odporu některých stran. Komise, která nyní zkoumá možnosti rozšíření kapacity letiště, by měla zveřejnit své závěry až po volbách v roce 2015.

    Firmu Heathrow Ltd. kontroluje španělská firma Ferrovial. Firma kromě Heathrow vlastní také letiště Stansted, Southampton, Glasgow a Aberdeen, napsaly agentury AP a Reuters.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka