Gigant míří do Asie

19.02.2013

    Nedávno oficiálně oznámená velká fúze American Airlines a US Airways bude mít pro světovou leteckou dopravu nesporně zajímavé důsledky. Není divu. Nové AA, tedy nově zmíněnou fúzí vytvořený letecký dopravce, kterému po dohodě zůstane původní název American Airlines, je totiž se 6700 lety, které denně v celém světě uskuteční, jedničkou na trhu již nyní.

    Velmi perspektivní rozvojovou oblastí nepochybně pro AA od roku 2017 bude Asie. Aerolinky totiž již létají do Tokia, Šanghaje, Pekingu a nově i do Soulu. Navíc díky nedávno uzavřenému code-share s partnerskými Japan Airlines mohou jejich pasažéři již nyní cestovat po velké části Asie. Novým AA v rozvoji sítě asijských linek vydatně pomohou i již závazně objednané B-777-300ER a od roku 2017 i dvacet dva nových Airbusů 350.

    Oba dopravci, nyní se skrývající pod hlavičkou AA, také hodlají již v roce 2015 do rozvoje svých společných dálkových linek investovat miliardu dolarů. Na dálkových mezinárodních linkách to ovšem nová AA nebude mít lehké. Bude zde totiž muset bojovat se zkušenou konkurencí, americkou společností Continental, která je výsledkem fúze společností United a Northwest Airlines. Continental má již nyní díky vybudované sítí těchto letů před AA značný náskok. Původní AA totiž byla dříve zaměřena na tvorbu nyní velmi rozvinuté sítě vnitroamerických leteckých linek.

    Jisté je, že nový gigant mezi aeroliniemi nyní zamíří bojovat o zákazníky do Asie. Najít je může v nových, dravě se rozvíjejících asijských státech, např. v Číně, Singapuru  i jinde.

--
Pramen
Neue American Airlines blickt nach Asien
Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka