Brusel-Zaventem: Zlato zmizelo

19.02.2013

    K události, jako vystřižené z filmu Velká bankovní loupež, došlo v zdánlivě pokojnou neděli  sedmnáctého února na letišti Brusel-Zaventem. Kolem osmé večer prorazily zátarasy a plot na okraji letiště dodávka a osobní automobil. Stroje, obsazené osmi muži, ozbrojenými automatickými zbraněmi, pak vysokou rychlostí zamířily ke švýcarskému letounu, naloženému velkým množstvím diamantů a zlata.

    Osádka stroje musela pod hrozbou namířených zbraní přihlížet, jak osm mužů automobilových osádek během pouhé minuty drahocenný náklad přemístilo do vozidel. Poté oba automobily velkou rychlostí a bez jakýchkoliv překážek opustily letiště.

    Zajímavé je, že při smělé akci nebyl zraněn nikdo z osádky letounu. Zlato a diamanty, původně patřící firmě Brinks, si už ovšem užívá někdo jiný. Navíc to pro firmu není první ztráta.V roce 2001 přišla obdobným způsobem o značnou částku peněz i o cenné papíry. Diamanty se pak v roce 2000 ztratily z letounu Lufthansy. Postižena „diamantovou“ krádeží ovšem v roce 2005 byla i světoznámá FedEx. „Činnost“ ochranky na Zaventemu ovšem vzbuzuje pochybnosti již řadu týdnů. Nedávno se totiž menšímu chlapci podařilo bez platné letenky i jakýchkoliv dokladů dostat do letadla a bez problémů absolvovat let do Španělska.

--
Pramen
Armed Robbery at BRU: Gold,diamonds stolen from plane
Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka