Čtyřstovka je na startu

19.02.2013

    Ještě nedávno poměrně problémový nový evropský transportní stroj Airbus A400M se mílovými kroky blíží k prvnímu startu.

    První sériový stroj s výrobním číslem MSN7 je již dokončen a v divizi Airbus Military v Seville probíhají poslední přípravy k jeho startu. Ten se má uskutečnit v prvních týdnech března. Další letouny, konkrétně výrobních čísel MSN8 a MSN9 procházejí posledními dokončovacími pracemi. MSN8 dostává vybavení nutné k perfektní práci motorů a další nezbytné technické prostředky, které mu umožní vzlétnout. „Devítce“ je pak postupně v dílně číslo 35 montována potřebná výstroj a na tomto místě u ní probíhají i poslední systémové testy.

    V příštím roce má Airbus Military dodat již deset těchto nových „drobečků“. První, kdo novou „čtyřstovku“ převezme, bude Armée d´Air. Jejím prvním strojem bude zmíněný MSN7. Simulátor letounu pro školení pilotů a palubních vysazovačů bude u výrobce firmou Thales spuštěn již letos v prosinci. Počátkem února ovšem přeškolování na A400M začalo pro pět vysazovačů a čtyři piloty francouzského letectva.

 

--
Pramen
A400M:Vorbereitung auf die erste Lieferung
Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka