Zisk výrobce letadel a vlaků Bombardier prudce klesl

21.02.2013

    Montreal 21. února (ČTK) - Čistý zisk kanadské strojírenské společnosti Bombardier se ve čtvrtém čtvrtletí propadl o více než 90 procent na 14 milionů USD (270 milionů Kč) kvůli nákladům na restrukturalizaci. Oznámila to dnes firma, která je největším výrobcem vlaků a třetím největším producentem civilních letadel na světě.

    Tržby společnosti stouply o více než desetinu na 4,8 miliardy USD ze 4,3 miliardy před rokem. Hospodářský výsledek však zasáhly mimořádné náklady 119 milionů USD na restrukturalizaci aktivit, napsala agentura Reuters.

    Firma tento týden oznámila, že získala zakázku až na 42 nových letadel od ruské leasingové společnosti Ilyushin Finance. Hodnota objednávky by mohla činit až 3,42 miliardy USD.

    V České republice kanadská firma působí prostřednictvím českolipské společnosti Bombardier Transportation CR. Ta dodává například komponenty pro vlaky pařížského metra nebo regionální vlaky pro německé a francouzské dráhy. Většina její produkce míří do zahraničí.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka