Sněžení na pražském letišti výrazné problémy nepůsobí

23.02.2013


    Praha 23. února (ČTK) - Sněžení zatím výrazně nekomplikuje provoz na pražském Letišti Václava Havla. Kvůli počasí musely být zrušeny dva lety z Vídně a Basileje, důvodem je situace na tamních letištích. ČTK to řekla mluvčí pražského letiště Eva Krejčí.

    Technice na pražském letišti se daří sníh z přistávací dráhy bez problémů odklízet. "Vznikají pouze drobná zpoždění," dodala Krejčí.

    Přes noc a ráno napadlo na pražském letišti 21 centimetrů sněhu. Odpoledne se očekává dalších osm centimetrů.

    Se zpožděními se kvůli sněžení potýká letiště ve Vídni. Zrušeny byly například dopolední lety z Varšavy, Budapešti, Amsterdamu, Prahy či Stuttgartu. Řada dalších spojů podle webových stránek letiště nepřiletí ani odpoledne.

    Husté sněžení dnes dopravu v Česku zkomplikovalo a stále přibývá dopravních nehod. Policie uzavřela pro nákladní vozy hraniční přechod s Rakouskem Mikulov-Drassenhofen. Nehody už několikrát zastavily dopravu na dálnici D5. Intenzivní chumelení zeslábne až v neděli, nyní sněží až tři centimetry za hodinu. Celkem má dnes podle meteorologů napadnout až 15 centimetrů bílé pokrývky, v noci dalších deset centimetrů.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka