Kvůli sněžení byly zatím zrušeny na pražském letišti čtyři lety

23.02.2013


    Praha 23. února (ČTK) - Kvůli sněžení byly zatím zrušeny čtyři lety, které měly přistát na pražském Letiště Václava Havla a to z Vídně, Basileje a dva spoje z Mnichova. Důvodem je situace na tamních letištích. Další tři spoje mířící do Prahy byly přesměrovány na jiná evropská letiště, jde o linky z Lisabonu, Toulouse a Říma. Pražské letiště funguje bez problémů, řekla ČTK mluvčí pražského letiště Eva Krejčí. Ve Vídni je situace horší.
 
    Technice na pražském letišti se daří sníh z přistávací dráhy odklízet. "Vznikají pouze drobná zpoždění," dodala Krejčí. Podle ní je v provozu 15 zametačů, čtyři frézy a tři stroje k chemickému ošetření dráhy. Ty musí zbavit sněhu plochu 400.000 metrů čtverečních. Přes noc a ráno napadlo na pražském letišti 21 centimetrů sněhu, další sníh pak přibyl odpoledne.
 
    Se zpožděními a zrušenými lety se kvůli hustému sněžení potýká letiště ve Vídni, které využívá řada Čechů. Zrušeno dnes bylo podle webových stránek letiště 17 spojů. Odpoledne a večer nepřiletí například linky z Londýna, Istanbulu nebo Frankfurtu.
 
    Husté sněžení dnes v Česku zkomplikovalo dopravu a stále přibývá dopravních nehod. Policie uzavřela pro nákladní vozy hraniční přechod s Rakouskem Mikulov-Drassenhofen. Na Šternbersku silničáři vyhlásili kvůli sněžení kalamitní stav. Intenzivní chumelení zeslábne až v neděli. Celkem má dnes podle meteorologů napadnout až 15 centimetrů bílé pokrývky, v noci dalších deset centimetrů.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka