Frankfurtské letiště kvůli sněhu zrušilo přes 100 letů

25.02.2013

 
    Berlín 25. února (ČTK) - Německo se po víkendových přívalech sněhu stále ještě potýká s rozmary zimního počasí. Největší německé letiště Frankfurt nad Mohanem dnes kvůli sněhu zrušilo přes sto letů, napsala agentura DPA. V následujících dnech by se podle meteorologů měla situace vrátit k normálu, neočekávají se žádné větší srážky a teploty by měly vystoupat nad bod mrazu.

    Frankfurtské letiště zrušilo 106 spojů - 54 příletů a 52 odletů. Podle mluvčí vzdušného přístavu je důvodem sníh na přistávacích a vzletových drahách a také nákladné odmrazování letounů. Odřeknuty byly převážně vnitrostátní a evropské linky. Pražské Letiště Václava Havla na svém webu eviduje dva zrušené dopolední lety do Frankfurtu a jednu dopolední linku do Prahy.

    Německo o víkendu trápilo husté sněžení a kluzké silnice. Policie zaznamenala stovky nehod, při kterých zahynuli tři lidé a další desítky utrpěly zranění. Například v Bavorsku musely úřady po opakovaných srážkách vozů zcela uzavřít některé dálniční tahy. I nyní ale musejí řidiči na některých místech v zemi kvůli mrznoucímu dešti počítat s náledím.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka