Icelandair prodal podíl v Travel Service jeho zbylým akcionářům

28.02.2013

    Praha 27. února (ČTK) - Islandská společnost Icelandair Group prodala svůj zbývající třicetiprocentní podíl v české letecké společnosti Travel Service dosavadním akcionářům. Firma to oznámila v pondělí, uvedl dnes server planes.cz. Icelandair přišel o většinu v Travel Service už na konci roku 2009, kdy prodal 20 procent cestovní kanceláři Canaria Travel.

    Travel Service patří do skupiny Unimex Group vlastněné podnikatelem Jiřím Šimáněm a Jaromírem Šmejkalem. Unimex Group držel do prodeje podílu Icelandairu čtvrtinu, stejně jako šéf Travel Servisu Roman Vik, pětinu měla právě CK Canaria Travel.

    Firma na trhu působí od roku 1997 a je lídrem na charterovém trhu v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. Významný podíl trhu má také v Polsku. Na pravidelných linkách létá z Prahy, Brna a Ostravy do čtyř desítek destinací. Provozuje flotilu 25 letounů Boeing 737.

    Dopravce vloni přepravil 3,5 milionu cestujících, stejně jako v roce 2011. Firmě ubylo cestujících na charterových linkách, které pro turisty objednávají cestovní kanceláře, počet pasažérů pravidelných letů se naopak zvýšil.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka