Sirius boduje v Německu

28.02.2013

    Ultralehké letouny, vyráběné v České republice, mají v Evropě velmi dobrý zvuk a na zahraničních leteckých trzích je o ně mezi „ultralehkými“ piloty velký zájem. Důkazem i velmi zajímavá, nedávno zveřejněná statistika jejich prodeje v Německu.

    Mezi celkem sto jedenácti v zemi zakoupenými ultralehkými stroji s tříosým podvozkem zaujímá pozoruhodné místo povedený hornoplošník hradecké firmy TL Ultralight TL 3000 Sirius. V Německu se minulý rok prodaly čtyři, což je vzhledem k tomu, že letoun je na zdejším trhu novinkou, velmi pozoruhodný výsledek.

    Zajímavé je, že strojů s velkou pravděpodobností létá více v Evropě a ve světě než v České republice.Podle starších informací jsou v českém leteckém rejstříku zatím zapsány jen tři, v Rusku ale byly v tamním rejstříku v roce 2010 zapsány čtyři, další létá v Norsku. Jiná „souhvězdí“ hradecké firmy putovala mimo jiné do Austrálie, na Nový Zéland a do USA.

    Dalším zajímavostí je na německém trhu masivní nástup ultralehkých strojů s rotujícími nosnými křídly, vírníků. Moderních „Tragschrauberů“ majitelé a piloti koupili hned osmdesát tři, což příliš nezaostává za zmíněným počtem ultralehkých letadel. Vcelku zajímavé je, že devatenáct z nich byl typu Trixy G4-2R, o němž jsme před časem psali. Nezbývá tedy než doufat, že nejen německý trh bude pro české výrobce zajímavý i v roce 2013.

--
Prameny
Flaute am UL-Markt:So lief das Jahr 2012
http://en.wikipedia.org/wiki/TL-Ultralight_TL3000_Sirius
Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka