Air China koupí 31 letadel Boeing v hodnotě 4,8 miliardy USD

01.03.2013

    Hongkong 1. března (ČTK) - Čínská letecká společnost Air China koupí 31 letadel od amerického výrobce Boeing v katalogové hodnotě 4,8 miliardy USD (94,9 miliardy Kč). Aerolinie, které jsou jednou ze tří velkých státních leteckých společností, o tom informovaly v dnešním prohlášení pro hongkongskou akciovou burzu. Nová letadla jsou nutná k plánovanému zvýšení kapacity přepravy aerolinií.

    Objednávka zahrnuje modely 747, 777 a 737 pro leteckou přepravu lidí. Letouny budou dodány v letech 2014 a 2015. Nákladní divize si pak objednala osm letadel 777, která mají být dodána v letech 2013 až 2015, napsala agentura Reuters.

    Čína je nejrychleji rostoucím trhem letecké dopravy na světě. Boeing i konkurenční evropský Airbus předpovídají, že v příštích dvou desetiletích dosáhne poptávka po nových letadlech 4,5 bilionu dolarů. Z toho dvě třetiny letadel se prodají v Asii a Tichomoří a nejvíce ze všech zemí v Číně.

    Boeing nyní trápí problémy s jeho novým letounem 787. Americký Federální úřad pro letectví (FAA) v lednu nařídil zastavení provozu všech těchto letadel kvůli bezpečnostním incidentům souvisejícím s baterií. Stejný krok okamžitě učinily i úřady pro letectví v dalších zemích, jejichž aerolinie letoun vlastní. Koncem minulého měsíce Boeing předložil FAA návrh řešení problému vadných baterií. Pokud by úřad návrh přijal, mohly by nejmodernější letouny firmy obnovit provoz zřejmě již v dubnu.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka