Sto Eurofighterů ve vzduchu!

01.03.2013

    K pozoruhodné malé slavnosti došlo v poslední únorový den, 28.února na letišti v Manchingu. Z hangáru firmy Cassidian slavnostně vyroloval moderní stíhací letoun Eurofighter. Událost by zdánlivě nebyla nijak pozoruhodná.. kdyby stroj s trupovým označením Bundesluftwaffe 31+00 nebyl již STÝM Eurofighterem předaným firmou Cassidian do stavu německého letectva.

    Své bezproblémové výkony stroj také prokázal ihned po ukončení malé slavnosti. Jeho předávací let směřoval na letiště v Norvenichu, kde sídlí Jagdbombergeschwader 31 Boelcke. Druhým německým uživatelem stroje je Jagdbombergeschwader 74 v Neuburgu. „Program výroby Eurofighteru je nejvyspělejší evropský technologický program a my jsme velmi spokojeni, že stále skvěle běží ve vysokých otáčkách a můžeme být jeho hlavní součástí“, řekl na malé slavnosti předseda představenstva společnosti Cassidian Bernard Gerwert.

    Z 571 dosud u výrobce objednaných strojů bylo dosud jednotlivým evropskou stíhačku užívajícím letectvům dodáno 355 strojů. Německé letectvo první moderní stíhací stroj obdrželo v roce 2003 a její Eurofightery dosud bez problémů nalétaly třicet tisíc letových hodin.

--
Pramen
Cassidian ubergibt den 100.Eurofighter an die Luftwaffe
Mgr.Zdeněk Procházka
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka