Model stíhačky v měřítku 1:1 bude lákadlem výstavy v Jihlavě

02.03.2013

    Jihlava 2. března (ČTK) - Plastiková replika stíhačky Supermarine Spitfire ve skutečné velikosti bude zřejmě největším lákadlem soutěžní modelářské výstavy O Štít města Jihlavy. Návštěvníci uvidí až 350 nejrůznějších modelů letadel, lodí, vozidel a bojové techniky. Výstavu připravili členové místního Klubu plastikových modelářů, který nepřetržitě působí od roku 1974. Soutěž patří mezi nejstarší v republice, řekl dnes ČTK předseda klubu Petr Šourek.

    Modeláři pořádají soutěžní výstavu už po osmatřicáté. Poprvé bude její součástí modelářská dílna pro pokročilejší modeláře. "Špičkový český modelář Tomáš Hrdlička zájemcům ukáže různé fígle a postupy," slibuje Šourek. Návštěvníci si budou moci koupit modelářské zboží a zúčastnit se modelářské burzy.

    V doprovodném programu připravili organizátoři například besedy s válečným veteránem Emilem Bočkem či s historikem Vojenského historického ústavu Tomášem Jaklem. Návštěvníci uvidí také ukázky vojenské historické techniky.

    Plastikový model stíhačky ve skutečné velikosti postavili loni členové jihlavského Czech Spitfire Clubu. Podle jeho předsedy Zdeňka Sadeckého je to zřejmě největší plastikový model ve střední Evropě. Supermarine Spitfire byl stíhací letoun používaný za druhé světové války v britské i dalších spojeneckých armádách.

    Výstava se uskuteční v sobotu 23. března v hotelu Gustav Mahler.
 
Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka