Třistadvacítka míří do Turecka

05.03.2013

    Z českých parodií na westerny známou postavu váhavého střelce musí manažérům Airbusu v současné době připomínat jednání vedoucích činitelů Turkish Airlines. Kancléřka Angela Merkelová měla totiž při nedávné státní návštěvě Turecka slavnostně s představiteli aerolinií podepsat předběžný kontrakt na dodávku sto dvaceti A320 a A320neo.

    Představitelé leteckého dopravce ale podpis dohody, která by Airbusu zajistila dodávky na několik let, na poslední chvíli odvolali. Vloni v listopadu odvolali i předběžnou objednávku A-380 a Boeingů 747-8. Podle jejich vyjádřeni sice budou dále dynamicky rozvíjet síť leteckých linek. 

    K tomu podle nich ale lépe poslouží moderní airlinery střední třídy., např. A330 či Boeingy 777. Podle vedení leteckého dopravce jim jejich dodávky umožní obsluhovat frekventované linky do USA a asijských států dokonce dvakrát denně. Alespoň že pro Airbus v Turecku  „pšenka kvete“ u menšího dopravce Pegasus Airlines. Ten totiž koncem minulého roku s výrobcem uzavřel pevnou objednávku na dodávku sedmdesáti pěti A320neo a navíc na dalších dvacet pět podepsal opci.

    O tom, zda Turkish Airlines opravdu koupí zmíněnou „stodvacítku“, podle jejich manažérů probíhají intenzívní jednání.

--
Pramen
Turkish Airlines sagt A-320-Auftrag kurzfristig ab
Mgr.Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka