Sněhová bouře ochromila letiště v USA

06.03.2013


    New York 5. března (ČTK) - Mohutná sněhová bouře zasáhla dnes Chicago a postupuje směrem na východ. Letiště na severu centrální části USA musela kvůli přívalům sněhu a prudkému větru zrušit více než 1370 letů. Ulice měst zasypala až šedesáticentimetrová vrstva sněhu, kvůli níž je neprůjezdná řada silnic. Meteorologové varují, že vydatné sněžení bude pokračovat, bouře se má do středečního rána přesunout směrem k metropoli Washingtonu a východnímu pobřeží země.

    Na amerických letištích je dnes kvůli sněhové bouři omezený provoz. Podle listu USA Today zrušila velká letiště od Chicaga přes Minneapolis po New York více než 1370 letů. Výrazná většina z toho se týkala Chicaga, kde zůstala stát na letišti více než tisícovka strojů bez povolení k odletu. Zatímco tam se podle meteorologů bude situace dnes večer uklidňovat, v noci na středu se na problémy musejí připravit letiště v New Yorku, Washingtonu a dalších městech na východě USA.

    Bílá tma způsobená hustým sněžením a silným větrem způsobila dvě velké dopravní nehody ve státě Colorado. V oblasti nedaleko horského střediska Vail se na dvou místech srazilo celkem více než 50 vozidel. Tři lidé byli hospitalizováni, ale stav žádného z nich není vážný, napsala agentura Reuters s odvoláním na místní úřady.

    Ve státě Wisconsin sjel nákladní automobil z mostu přímo do řeky Red Cedar. Vůz se sice záchranářům podařilo vytáhnout, po dvou členech jeho posádky však nebylo ani stopy.

    Sněhová bouře zasáhla také stát Severní Dakota a očekává se, že přinese až 30 centimetrů sněhových srážek do sousední Minnesoty. Pak se přesune ze severu na východ až k Washingtonu, který by mohla v noci na středu zasypat největší sněhovou nadílkou letošní zimy, předpovídají meteorologové.

    Viditelnost v některých částech Severní Dakoty byla v pondělí pouhých 400 metrů a dopravní odbor nedoporučoval cestovat po silnicích v severozápadní části státu, kde řádil blizzard.

    Sněžení má během dnešního dne a večera pokračovat a sílit, zatímco se bude sněhová bouře posouvat na východ. "Pro údolí Ohia a Washington to nepochybně bude největší sněhová bouře této zimy," řekl meteorolog Bruce Sullivan.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka