Třistaosmdesátkou do Hongkongu

06.03.2013

    Bývalá britská kolonie, nyní již čínské město Hongkong, bude jedním z prvních dvou cílů stroje A380. Nepůjde ale o první dálkový let např. „třistaosmdesátky“ Emirates. Let do desetitisíce kilometrů vzdáleného asijského města odstartuje z letiště Heathrow a A380 ponese nátěr British Airways. Stane se tak po dodání prvních objednaných britských „třistaosmdesátek“ v letošním červnu. Do Hongkongu první z nich po nutném výcviku osádek odstartuje s 469 pasažéry v polovině listopadu. Lístky na let za výhodné ceny stejně jako lístky na let do další dálkové destinace - Los Angeles- začaly British Airways prodávat v pátek prvního března. Do „LA“ budou cestující britskými A380 moci vyrazit v polovině října.

    Pozoruhodné je, že u zmíněných Airbusů téměř s jistotou půjde o letouny, jejichž výrobní čísla budou vyšší než sto. Prvního března totiž Air China převzala u výrobce již devadesátého devátého vyrobeného „drobečka“. Zajímavé také je, jaké důsledky brzké zavedení britských A380 do služby již má. Hangár, v němž bude dvanáct objednaných strojů uloženo, již dostal speciální dvojitou novou střechu, aby se do něj bez problémů vešel i nový stroj s výškou svislé ocasní plochy dvacet čtyři metrů.

--
Pramen
BA Airbus A380:Erste Ziele werden Hongkong und LA
Airbus A 380. Alle Auslieferungen und Bestellungen
Mgr. Zdeněk Procházka
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka