Německá CK nabízí let pro zájemce,kteří chtějí blíže vidět kometu

06.03.2013

    Frankfurt 6. března (ČTK) - Německá cestovní agentura Eclipse Travel zorganizovala let pro zájemce, kteří by se chtěli z větší blízkosti podívat na kometu Pan-STARRS. Ta je tento měsíc viditelná ze Země pouhým okem. Cena letenky na dvouhodinový let se pohybuje v rozmezí od 359 do 509 eur (9200 až 13.000 Kč).
 
    Eclipse Travel se spojila s charterovou společností Air Partner a aerolinkami Air Berlin. Vyhlídkový let má vzlétnout 16. března. Kometa Pan-STARRS se má pohybovat zhruba 161 milionů kilometrů od Země.

    Cestující podle mluvčího Air Berlin poletí letadlem Boeing 737-700, který by se měl pohybovat ve výšce 11.000 metrů. Letadlo nebude zcela zaplněno, aby měli všichni majitelé letenek dobrý výhled. Celková kapacita letadla je 144 cestujících, poletí jich však jen 88.

    "Pokud bude dobré počasí a čistý vzduch, určitě uvidíte kometu ze Země," řekl agentuře Reuters Karsten von dem Hagen z Air Berlin. "Ale ve výšce 11.000 metrů jste s největší pravděpodobností nad mraky. Vzduch je zde řidší, čistější a jasnější, což umožňuje lepší sledování komety," dodal. Na palubě bude také odborník na astronomii, který o kometě poskytne bližší informace.

    Pan-STARRS prochází Sluneční soustavou tento měsíc. Na severní polokouli bude viditelná od čtvrtka a má být tak jasná jako hvězdy Velkého vozu. Kometu objevili astronomové z Havaje v roce 2011 a je první ze dvou komet, které by měly být letos vidět ze Země pouhým okem. Druhou je kometa ISON, která se k Zemi přiblíží v listopadu. Pokud ji nezničí Slunce, mohla by být dokonce tak jasná jako Měsíc.

    Dosud poslední kometou, která zazářila na noční obloze Země, byla vlasatice Hale-Bopp v roce 1997. Krátce se na obloze zjevila v roce 2007 také kometa 17P/Holmes.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka