Tři lidé zahynuli při pádu letadla při psích závodech na Aljašce

06.03.2013

    Anchorage (USA) 6. března (ČTK) - Záchranářům se v úterý podařilo najít trosky letadla, které se zřítilo u trasy proslulých závodů psích spřežení na Aljašce Iditarod. Všichni tři lidé na palubě včetně desetileté dívky zahynuli, informovaly dnes tiskové agentury s odvoláním na oficiální představitele.

    Záchranáři našli trosky letadla typu Cessna 182 nedaleko kontrolního stanoviště Rainy Pass severně od Anchorage. Rainy Pass je jedním z prvních kontrolních stanovišť zhruba 1600 kilometrů dlouhé trasy závodu, který se jede od soboty a letos vstoupil už do 41. ročníku. Loňskému vítězi a jeho psům trvalo překonání trasy devět dní, čtyři hodiny a 29 minut.

    Pátrání po letadle začalo v pondělí, kdy stroj nedoletěl do vesnice Takotna, kam měl namířeno. Na palubě byl devětapadesátiletý pilot, osmačtyřicetiletá cestující a její desetiletá dcera.

    Podle činitelů závodu ale letoun a jeho cestující nepatřili k takzvanému "letectvu Iditarodu" - skupině dobrovolníků, kteří přepravují zásoby nebo činovníky na kontrolní stanoviště a sbírají psy, kteří trasu nezvládli. Do vzduchu během slavných psích závodů nicméně startuje řada letadel s lidmi, kteří se chtějí podívat na běžící psy ze vzduchu.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka