ČSA dostaly povolení na dálkovou linku do Soulu

07.03.2013

    Praha 7. března (ČTK) - České aerolinie dostaly povolení ministerstva dopravy pro provoz pravidelných letů z Prahy do korejského Soulu. Od 1. června by na lince měly dvěma svými lety doplnit aerolinie Korean Air, se kterými doposud spolupracují na základě takzvané dohody o sdílení kódu. ČTK to z jistila na internetových stránkách ministerstva dopravy. ČSA plánují do Soulu létat Airbusem A330, který si chtějí pronajmout přes operativní leasing. Korean Air oznámil záměr o odkup 44 procent ČSA za zhruba 67 milionů korun. V příštím týdnu by o prodeji měla jednat vláda.

    "Zatím ještě nemáme přesný termín, kdy by měl airbus do Česka dorazit," uvedl mluvčí ČSA Daniel Šabík s tím, že je nejdříve nutné vyřízení různých povolení, která jsou nezbytná pro uvedení nového druhu letadla do provozu. Pravděpodobně do Prahy dorazí až v květnu, přesné datum ale budou aerolinie vědět jen s několikadenním předstihem.

    Novým letadlem chtějí ČSA mezi oběma městy létat v sobotu a v neděli. Korean Air létá v pondělí, ve středu, v pátek a v sobotu. Na dálkové linky se ČSA vracejí po tříleté pauze. Dříve pro dálkové lety využívaly starší typ letounu určeného pro střední a dlouhé lety - Airbus A 310, se kterým létaly do New Yorku do roku 2009.

    Kromě českých úřadů potřebují ČSA k provozování letů ještě svolení korejské strany. Na oficiální povolení dopravce stále čeká, doplnil Šabík. Spolupráce ČSA a korejského dopravce, v rámci které si obě společnosti umožňují vzájemně prodávat letenky na některé lety druhého partnera, trvá už několik let. Součástí dohody na lince do Soulu je i synchronizace letových řádů, pro lepší návaznost přestupů na linky, které dále směřují například do Japonska a dalších zemí jihovýchodní Asie, o které mají ČSA zájem. Korean Air na oplátku získají přístup k dalším linkám ČSA po Evropě.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka