Letiště Bonn/Kolín nad Rýnem kvůli stávce ruší část spojů

08.03.2013

    Frankfurt 8. března (ČTK) - Mezinárodní letiště Bonn/Kolín nad Rýnem chce během dneška zrušit 59 spojů z více než dvou set, které se dnes mají uskutečnit. Vede je k tomu stávka zaměstnanců ostrahy, kteří se domáhají lepších platových podmínek. Zaměstnanci stávkovali už v únoru, a protože se s firmou na svých požadavcích nedohodli, stávkují znovu.
   
    Odborová organizace Verdi požaduje, aby se zaměstnancům zvedl plat o 2,50 až 3,64 eura (asi 64 až 93 Kč) na hodinu. U některých zaměstnanců by to byl nárůst i o více než 40 procent.

    Ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko, kde se letiště Bonn/Kolín nad Rýnem nachází, podle agentury Reuters pracuje v ostraze asi 34.000 lidí. Letiště za rok odbaví asi 9,6 milionu lidí.

    Závodní rady odhadují, že více než 70 procent zaměstnanců pracuje v nejnižší příjmové skupině. To znamená, že jejich hrubá hodinová mzda se v průměru pohybuje kolem 8,23 eura (asi 210 Kč). Bezpečnostní agentury tvrdí, že požadavky odborářů za zvýšení mezd jsou přehnané.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka