Čtvrtletní ztráta skandinávských aerolinek SAS prudce klesla

08.03.2013

     Stockholm 8. března (ČTK) - Skandinávské letecké společnosti SAS klesla v prvním fiskálním čtvrtletí ztráta na 630 milionů švédských korun (1,9 miliardy Kč) z 2,5 miliardy SEK ve stejném období předchozího roku. K výraznému poklesu přispěly nižší náklady. Firma rovněž v dnešním prohlášení zopakovala, že za celý letošní fiskální rok plánuje návrat k zisku.

    Příjmy se v období listopad až leden zvýšily na 9,6 miliardy SEK z 9,3 miliardy SEK. Objem přepravy stoupl o 4,3 procenta. Ztráta před zdaněním klesla na 823 milionů SEK z 2,7 miliardy SEK.

    Kvůli silné konkurenci od nízkonákladových leteckých společností a vysokým výdajům SAS v listopadu spustila široký restrukturalizační program, jehož cílem je modernizovat operace, a oznámila propuštění 800 zaměstnanců. Firma tak chce ročně ušetřit tři miliardy SEK.

    Společnost od roku 2007 ani jednou nevykázala celoroční zisk a loni se ocitla na pokraji bankrotu. Nakonec však dostala od Švédska, Norska a Dánska, které vlastní polovinu akcií podniku, ještě dva roky na to, aby se pokusila za pomoci úsporného plánu situaci zvrátit a dostat se do zisku, napsaly agentury AP a Reuters. 

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka