Sikorsky 92: Pět set tisíc hodin offshore!

09.03.2013

     Zajímavou zprávu se v pátek osmého března dozvěděli novináři na veletrhu Heli-Expo, konaném v těchto dnech v Las Vegas. Vedoucí manažéři firmy Sikorsky je seznámili s tím, že největší výrobek firmy, těžký vrtulník Sikorsky S-92 nedávno završil značně neuvěřitelný nálet pět set tisíc letových hodin.To je vzhledem k tomu, že prototyp vzlétl v roce 1998 a první sériový stroj se u společnosti PHI objevil až v roce 2004, velmi zajímavé skóre.

     Navíc je stroj v offshore úpravě velmi oblíbený mezi společnostmi, zajišťujícími velmi riskantní přepravu osob a materiálu na četné vrtné plošiny v Severním moři a jinde. Největší společnost, zajišťující tento druh přepravy, britská Bristow Helicopters, také „dvaadevadesátek“ provozuje hned čtyřicet devět. U společností CHC Helicopters, resp. PHI jich létá 37, respektive 24. „S-92 je dnes mezi stovkami uživatelů v celém světě velmi oblíbený pro své skvělé bezpečnostní parametry, spolehlivost a velmi pohodlný interiér“, dodává k tomu prezident Sikorsky Aircraft Mick Maurer.

--
Pramen
500.000 Flugstunden mit der Sikorsky S-92
Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka