Letiště v Düsseldorfu zrušilo 172 letů kvůli stávce

11.03.2013

    Düsseldorf 11. března (ČTK) - Letiště v německém Düsseldorfu dnes zrušilo 172 letů kvůli stávce bezpečnostních pracovníků za zvýšení mezd. Informovala o tom agentura DPA. Do stávky se podle odborů zapojilo zhruba 250 lidí.

    Protesty bezpečnostních pracovníků komplikují provoz na německých letištích již několik týdnů. Odboráři požadují zvýšení mezd o zhruba 30 procent, zatímco zaměstnavatelé nabízejí pouze devítiprocentní nárůst, napsala agentura AP.

    Lety směřující do Česka mezi zrušenými nebyly. Podle mluvčí Letiště Václava Havla Praha Evy Krejčí dnes z Düsseldorfu přiletěly všechny plánované spoje. Lety do Česka byly ale zpožděné kvůli zpomalenému odbavování, které je součástí protestů.

    Například v pátek mezinárodní letiště Bonn/Kolín nad Rýnem zrušilo 59 spojů z více než dvou set, které se měly uskutečnit. Důvodem byla stávka zaměstnanců ostrahy kvůli lepším platovým podmínkám.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka