IAG souhlasí s návrhem mediátora na ukončení stávky v Iberii

11.03.2013

    Madrid 11. března (ČTK) - Vedení letecké skupiny International Airlines Group (IAG) přijalo návrh mediátora, jehož cílem je ukončit stávkové akce ve španělských aeroliniích Iberia kvůli propouštění a snížení mezd. Odbory oznámily, že návrh z velké části podporují, musí však o něm rozhodnout příslušný výbor. Konečné rozhodnutí odborů by podle agentury Reuters mohlo padnout ve středu. IAG je mateřskou firmou Iberie a British Airways.

    IAG v prohlášení zveřejněném v noci na dnešek uvedla, že vedení ztrátové Iberie jednalo o návrhu vládou jmenovaného mediátora a rozhodlo se ho přijmout. Ten navrhuje snížit počet propouštěných na 3141 místo 3807 a zaplatit propuštěným vyšší odstupné.

    Zástupci zaměstnanců se mají s mediátorem znovu sejít ve středu, kdy také musí rozhodnout, jestli jeho návrh podpoří.

    IAG již dříve uvedla, že neodstoupí od plánu restrukturalizace ztrátové Iberie, přestože stávky zaměstnanců donutily aerolinie zrušit stovky letů. Podle generálního ředitele Willieho Walshe každý den stávky v Iberii stojí firmu tři miliony eur (76,6 milionu Kč).

    Pozemní i palubní personál a piloti aerolinií již uskutečnili dvě pětidenní stávky. První od 18. do 22. února a druhou od 4. do 8. března. Třetí stávku plánují zaměstnanci od 18. do 22. března. Pohrozili také, že pokud se nedohodnou, budou stávkovat i o Velikonocích, napsala Reuters.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka