Při pádu vrtulníku v Afghánistánu zemřelo pět Američanů

12.03.2013


    Kábul 12. března (ČTK) - Při nehodě vrtulníku v provincii Kandahár na jihu Afghánistánu zemřelo v pondělí pět příslušníků mezinárodních jednotek z vojenské mise vedené NATO. Informovala o tom agentura Reuters. Americké úřady potvrdily, že všichni mrtví vojáci jsou Američané.

    Incident se odehrál ve stejný den, kdy afghánský policista zaútočil na policejní stanici a při následné přestřelce byli zabiti dva členové americké armády a pět afghánských policistů a vojáků. Pád vrtulníku se však odehrál zcela bez cizího přičinění. Podle oficiálních zdrojů z americké armády citovaných zpravodajským serverem BBC byla bezprostřední příčinou havárie silná bouřka.

    Podobné havárie nejsou v Afghánistánu ničím výjimečným. Loni v srpnu zemřelo 11 lidí při nehodě helikoptéry Black Hawk na jihu země. Nejhorší podobná tragédie se odehrála v srpnu 2011, když Taliban sestřelil transportní vrtulník CH-47 Chinook. Zemřelo při tom 38 lidí na palubě.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka