IRIS míří ke Gripenu

12.03.2013

    Vzlet nejmodernější verze stále žádaného stíhacího stroje Gripen E stejně jako jeho dodávky švýcarskému vojenskému letectvu se blíží. Je tedy pochopitelné, že nový model Gripenu bude mít nejen supermoderní a komplexní avioniku, ale i nejmodernější raketovou výzbroj.

    Je tedy logické, že dvanáctého března švédský výzbrojní úřad FMV a německá zbrojní firma Diehl Defence podepsaly kontrakt na komplexní dodávku řízených střel IRIS-T SLS, které budou klíčovou raketovou výzbrojí švédského stroje.

    Zajímavou součástí smlouvy je i její druhá část, týkající se komplexních dodávek odpalovacího systému a systému řízení palby včetně moderní protiletadlové rakety téhož názvu pro protivzdušnou obranu státu.. Její baterie budou již brzy zajišťovat komplexní obranu švédského území před nevítanými „hosty“, jakými mohou být nejen letouny, ale nízkoletící vrtulníky či bezpilotní průzkumné prostředky potenciálních agresorů.

--
Pramen
Schweden kauft IRIS-T SLS von Diehl Defence
Mgr.Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka