Ryanair: dvě stě Boeingů!

12.03.2013

    Neuvěřitelných dvě stě Boeingů 737-800 by již v roce 2017 měla mít flotila irského nízkonákladového dopravce Ryanair. Již příští týden mu ji při své státní návštěvě USA svým podpisem zajistí irský ministerský předseda Enda Kenny. Podle irského deníku Indenepedent je jedním z klíčových bodů jeho návštěvy podpis dohody o dodávkách dvou set nových Boeingů 737-800 jím a prezidentem Clintonem.

    Celkovou hodnotu tohoto kontraktu, osmnáct miliard dolarů, už ovšem bude dopravce muset zaplatit z vlastní kapsy. Zajímavé je, že jak Independent dodává, je tato objednávka zároveň i jistým políčkem Evropské unii za to, že její antimonopolní úřad již třikrát zamítl snahy Ryanairu pohltit irského národního dopravce Aer Lingus. „Malé“ Airbusy tedy logicky u irského nízkonákladového dopravce létat nebudou.

    Navíc jsou Irové s dodávkami z USA spokojeni již delší dobu. Boeing jim sice již dříve objednané stroje pro různé výrobní skluzy nedokázal vždy dodat v požadovaných termínech, ale jako kompenzaci jim při jejich dodávkách poskytl velmi výhodné rabaty.

--
Pramen
Irische presse meldet Ryanair-Grossauftrag bei Boeing
Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Odpovědět

Datum : 13.03.2013 11:03, Vložil : flymag

Opraveno, diky

skutečne ?

Odpovědět

Datum : 13.03.2013 08:28, Vložil : MAX

Ryanair má v součastnosti ve flotile 305 B738, proto první věta Vašeho článku zní podivne. Druhá informace, presidentem Clintonem ? Jde o shodu jmen nebo aprílový žert !

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka