Za oslnění posádky vrtulníku laserem hrozí muži až osm let vězení

13.03.2013


    Náměšť nad Oslavou (Třebíčsko) 12. března (ČTK) - Mladý muž minulý týden podle policie u obce Hrotovice na Třebíčsku oslňoval pomocí laseru posádku vojenského vrtulníku Mi-24 ze základny letectva u Náměště nad Oslavou. Policie případ předala Vojenské policii. Muž je podezřelý z obecného ohrožení, za tento trestný čin hrozí tři až osm let vězení. ČTK to dnes řekl mluvčí základny František Pažourek.

    Posádka vrtulníku na cvičném letu zaznamenala oslnění ve čtvrtek 7. března před 19:00. Okamžitě lokalizovala místo, odkud byl vrtulník ozářen a případ oznámila policii. "Policejní hlídka krátce na to zadržela v dané lokalitě čtyři podezřelé osoby, z nichž se jedna k uvedenému činu přiznala. Zadržený muž pak policistům vydal laser, kterým opakovaně ozařoval vojenský vrtulník," uvedl mluvčí.

    Mezi čtyřmi zadrženými byl jeden mladistvý a tři muži ve věku 22 až 27 let. K činu se přiznal nejstarší z nich. Byl pod vlivem alkoholu, dechová zkouška u něj prokázala 1,13 promile alkoholu, informovala ČTK krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

    V roce 2012 zaznamenala česká armáda šest případů oslnění posádek vojenských letounů laserem. Letos jsou zatím podle Pažourka evidovány dva.

zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka