Pravověrný muslim protestoval proti letušce "bez doprovodu"

13.03.2013


    Rijád 12. března (ČTK) - Jistý skalní muslim musel v Saúdské Arábii opustit letadlo, protože nechtěl být na jeho palubě se ženami "bez doprovodu". Jeho kritiku vyvolala letuška, která byla v letadle bez mužského příbuzného, což vyžaduje striktní islámské právo platné v Saúdské Arábii.

    Letecká společnost ale rozhořčenému cestujícímu nedopřála sluchu a bezpečnostní pracovníci ho společně s jeho synem z letadla násilím vyvedli. Saúdskoarabský list Ukaz napsal, že náboženský střet na palubě způsobil dvouhodinové zpoždění letu na vnitrostátní lince.

    Pravověrný muslim se ozval v okamžiku, kdy "samotná" letuška seznamovala cestující s bezpečnostními opatřeními. "Jsem proti tomu, aby toto letadlo vzlétlo, dokud nevystoupí všechny ženy, které cestují bez mužského příbuzného," požadoval rezolutně.

    Podle islámského práva šaría smějí ženy cestovat jen v doprovodu svého manžela nebo blízkého mužského příbuzného. Náboženský učenec, který je poradcem krále Abdalláha, ale tento zákaz omezil a vyňal z něj cestování letadlem, pokud ženu v cíli vyzvedne mužský příbuzný.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka