Letoun Travel Service sjel v Polsku z dráhy, nikdo nebyl zraněn

13.03.2013

    Varšava 13. března (ČTK) - Letadlo české společnosti Travel Service vracející se z Egypta sjelo v úterý večer v Katovicích na jihu Polska z přistávací dráhy. Nikomu se nic nestalo, letiště ale bude mimo provoz, dokud se nepodaří stroj vyprostit z bahnitého terénu. Informovala o tom dnes agentura AP.

    Mluvčí Travel Servicu Vlaďka Dufková ČTK řekla, že nehoda se stala v úterý v 18:30. "Jednalo se o charterový let pro polskou cestovní kancelář, který směřoval ze Šarm aš-Šajchu do Katovic. Na palubě bylo 179 cestujících klientů polské CK," uvedla mluvčí. Letadlo Boeing 737-800 se podle ní dostalo při dojezdu na konec přistávací dráhy, z části mimo zpevněnou přistávací plochu. Příčiny události se vyšetřují.

    Podle serveru planes.cz Boeing 737-800 s registrací OK-TVP přilétající z egyptského Šarm aš-Šajchu přejel po přistání dráhu a zůstal zabořen v nezpevněném povrchu. Všech 179 cestujících a šestičlenná posádka letadlo opustili bez zranění zadním východem.

    Mluvčí letiště Cezary Orzech upřesnil, že na vyproštění Boeingu nyní pracuje český expertní tým.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka