Muž prý podvedl letecké společnosti, získal 200.000 Kč

14.03.2013

    Šumperk 13. března (ČTK) - Osmadvacetiletý muž ze Šumperska je podezřelý, že v několika případech podvedl letecké společnosti z celého světa. Desetkrát jim prý nahlásil fiktivní ztrátu svého zavazadla a jako odškodnění získal téměř 200.000 korun. Údajný podvod odhalili šumperští policisté, kterým musel kvůli požadavku leteckých společností některé případy nahlásit. ČTK to dnes řekl šumperský policejní mluvčí Josef Bednařík. Muži hrozí až pětileté vězení.

    Letecké společnosti podle policie muž podváděl od prosince roku 2009 do září loňského roku. "V deseti případech uvedl v omyl letecké přepravní společnosti tím, že nahlásil ztrátu sportovního horolezeckého vybavení jako byly spacáky, oblečení či příslušenství k lezení, ke kterému mělo dojít v rámci přepravy," uvedl policejní mluvčí.

    Muž podle policistů ke všem chybějícím věcem vždy doložil účtenky, které si však sám vytvořil. Některé letecké společnosti žádaly po muži potvrzení od policie o krádeži. Muž tak ve dvou případech oznámil tyto události na policii v Šumperku, která údaje v jeho oznámení prověřila a zjistila, že se zřejmě dopustil podvodu.

    Tímto způsobem podle policejního mluvčího oklamal České aerolinie, Austria Airlines, Swiss International Air Lines AG, Deutsche Lufthansa či společnost Aeroflot. Celkovou škodu za vyplacené odškodnění policisté vyčíslili na 193.000 korun.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka